Outsourcing Programistów

Po pierwsze, wyjaśnijmy, co tak naprawdę oznacza outsourcing programowania komputerowego. Outsourcing programistyczny to delegowanie zadań i obowiązków związanych z tworzeniem oprogramowania na dostawców zewnętrznych, którzy świadczą usługi IT i dysponują wszystkimi zasobami do ich świadczenia.

Zadania te mogą obejmować rozwój różnych rozwiązań cyfrowych:

 • Aplikacje mobilne
 • Oprogramowanie komputerowe
 • Strony internetowe
 • PWA
 • Wewnętrzne systemy zarządzania (EHR, EMR, ERP, CRM)
 • Dotyczy to również zatrudniania programistów zewnętrznych do gotowego zespołu w celu przyspieszenia rozwoju lub tymczasowego uzupełnienia personelu o specjalistów potrzebnych do rozwoju.

Zadania techniczne, które możesz zlecić na zewnątrz

Oprócz opcji wymienionych powyżej możesz również zlecić na zewnątrz części procesów technologicznych, aby obniżyć koszty i utrzymać główny zespół skoncentrowany na zadaniach strategicznych:

 • Wsparcie i konserwacja
 • Usługi projektowania UI/UX
 • Usługi DevOps
 • Analiza biznesowa
 • Zarządzanie projektami
 • Testowanie oprogramowania
 • Najczęstsze modele outsourcingu

Firmy programistyczne są dość elastyczne, jeśli chodzi o modele współpracy. Zazwyczaj są wybierane na podstawie potrzeb i projektu. Istnieją dwa główne modele outsourcingu programowania.

Budowanie cyfrowego rozwiązania od podstaw

To standardowy model dla firm outsourcingowych IT. Klient zgłasza się do firmy z pomysłem lub problemem, który pomaga wypracować rozwiązanie. Żądanie klienta przechodzi przez kilka etapów, które pomagają firmie określić zakres projektu i czas potrzebny na jego realizację.

Zwykle zaczyna się od fazy odkrywania. Ta faza ma na celu wyeliminowanie niewiadomych w projekcie. W tej fazie zbierane są wymagania projektu, które obejmują platformy , cele biznesowe , główne funkcje i wiele innych. Na podstawie tych informacji sporządzana jest specyfikacja . Specyfikacja to dokument z cechami produktów i opisem technicznym ich działania. Znacznie upraszcza komunikację między członkami zespołu i pomaga im w realizacji wizji produktu klienta.

Następnie przychodzą makiety — schematyczna reprezentacja każdego ekranu z elementami interfejsu użytkownika i przepływem użytkowników między wszystkimi ekranami. Przepływ użytkownika pokazuje nawigację między ekranami. Następnie makiety i specyfikacja są sprawdzane przez inżynierów QA pod kątem błędów logicznych. Na koniec sporządzane jest szczegółowe oszacowanie czasu i kosztów opracowania. Pod koniec tej fazy klienci otrzymują: specyfikację, makiety i szczegółowy kosztorys. Teraz firma może ocenić złożoność i czas rozwoju, aby przejść do następnego etapu. Po tych wszystkich krokach rozpoczyna się rozwój produktu. Zaczyna się od projektu UI/UX opartego na modelach szkieletowych. Gdy wszystkie makiety aplikacji są gotowe, rozpoczyna się rozwój projektu.

Zatrudnienie zespołu deweloperskiego

Podstawą tej metody jest zatrudnianie przez klientów programistów z firm outsourcingowych. Deweloperzy ci stają się częścią wewnętrznego zespołu pracującego zdalnie. Taki scenariusz jest powszechny, gdy klient ma już produkt, ale potrzebuje więcej rąk, aby kontynuować jego rozwój. Innym przypadkiem jest to, że klientom brakuje programistów z pewną wiedzą (np. Machine Learning) lub umiejętnościami. Dzięki tej metodzie można szybciej zatrudnić brakujący personel.

01
01
Real-time Keyword Data

The waiting game is over. Launching an SEO campaign with Onum includes access , a real-time reporting.

02
02
ROI Obsessed Keywords

Never guess again is SEO is generating a net-positive return - your team and your investors will love.

03
03
Scalable Keyword Growth

Launching a startup with limited capital? No problem. Want to test our process before ramping up.

04
04
Total Keyword Growth Visibility

We provide a revolutionary level of transparency into our campaigns - from backlink acquisition.

content marketing

If You Can Dream It,
We Can Rank It

Our approach to SEO is uniquely built around what we know works…and what we know doesn’t work. With over 200 verified factors in play within Google’s search algorithm, most agencies will rely on old tactics that no longer work, or guess with new tactics that they hope will stick.
+
Active Clients
+
Projects Done
+
Team Advisors

Tytuł H2

 

Dlaczego firmy zlecają programowanie?

Podczas outsourcingu usług programistycznych firmy muszą zmierzyć się z mocnymi i słabymi stronami tego podejścia.

Plusy Outsourcingu Programowania

Zacznijmy od jasnej strony usług programowania outsourcingu:

Szybkie zatrudnianie

Programowanie outsourcingowe to oszczędność czasu dla firm. Nie musisz spędzać mnóstwo czasu na szukaniu wykwalifikowanych programistów i przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych z każdym kandydatem. Firmy świadczące usługi programistyczne outsourcingu zatrudniają wszystkich specjalistów, których możesz potrzebować. =.

Cały świat talentów jest dla Ciebie otwarty

Zatrudnienie zespołu lokalnych programistów, którzy są ekspertami, może być dość trudne. Duże zapotrzebowanie i niewielka liczba wykwalifikowanych talentów technologicznych sprawiają, że lokalne firmy walczą o każdego kandydata. Mniejszym firmom często trudno jest konkurować o talenty z takimi gigantami jak Google czy Facebook. W rezultacie bardzo trudno będzie Ci konkurować z działami rekrutacyjnymi dużych firm, które oferują wyższe pensje, różne pakiety socjalne, ciekawsze projekty i tak dalej. W takich przypadkach najlepszym wyborem są zewnętrzni programiści. Nie jesteś ograniczony do granic terytorialnych i możesz znaleźć specjalistów branżowych, których potrzebujesz.

Brak dodatkowych kosztów

Ten punkt jest ogromnym plusem, jeśli Twoim głównym celem jest stworzenie cyfrowego rozwiązania przy możliwie najniższych kosztach. Jeśli zlecasz programowanie, nie musisz martwić się o dodatkowe wydatki:

 • Kupowanie licencji na oprogramowanie
 • Pokrycie urlopowe
 • Podatki
 • Wynajem