Reklama na Instagram

Instagram ma obecnie ponad 1000 milionów aktywnych użytkowników. To jednak tylko jedna imponująca statystyka: to także druga najczęściej używana sieć społecznościowa (po Facebooku) i najszybciej rozwijająca się sieć w ostatnich latach. W dzisiejszych czasach reklama na Instagramie to absolutna konieczność dla większości firm. Instagram bez wątpienia stał się idealnym miejscem do odkrywania nowych treści : artykułów, filmów, zdjęć znajomych, codziennego życia celebrytów, postów marek itp. Platforma Instagrama pozwala nam realizować kampanie dopasowane do każdego etapu lejka konwersji. Przy takich liczbach jasne jest, że reklamy na Instagramie są siłą, z którą należy się liczyć, aby dotrzeć do rynku docelowego i poprawić cele biznesowe, sprzedaż i świadomość marki.

Instagram Ads to sposób, w jaki firmy mogą się reklamować za pomocą zdjęć i treści wizualnych na Instagramie. Rozpoczęcie kampanii Instagram Ads wymaga posiadania konta reklamowego na Facebooku (jeśli już korzystasz z Facebooka do celów promocyjnych, możesz użyć tego samego loginu) lub możesz otworzyć konto „ Instagram dla Firm ”. Reklamy na Instagramie są zarządzane za pomocą Menedżera reklam na Instagramie lub Edytora Facebook.

 

Napisz w czym możemy Ci pomóc:


Instagram bez tajemnic

Uzyskaj Najlepsze Wyniki Dzięki Instagram ADS

Instagram zapewnia wysoce wizualną i angażującą platformę do kampanii marketingowych. Dzięki milionom aktywnych użytkowników dziennie, platforma może również zapewnić ogromną skalę, co oznacza wartościowe gałki oczne na Twoich produktach. Współpraca z doświadczoną agencją marketingową na Instagramie może pomóc w maksymalnym wykorzystaniu cennych wydatków na reklamę i konwersji nowych klientów.

reklama na Instagram
01
01
Wewnętrzny zespół kreatywny

Zmaksymalizuj możliwości reklamowe na Instagramie dzięki kreatywnie powstrzymującym przewijanie od obrazów do filmów, a wszystko to stworzone przez naszych wewnętrznych specjalistów.

02
02
Przejrzyste podejście

Dawno minęły czasy, gdy Twoja agencja reklamowa na Instagramie pozostawiła Cię w ciemności – będziesz na bieżąco informowany o wszystkim, od najnowszych sukcesów po obszary wymagające ulepszeń.

03
03
Twój sukces jest naszym sukcesem

Pracujemy jako rozszerzenie Twojego zespołu, stawiając Twoje potrzeby na pierwszym miejscu i nieustannie grając w polu, aby zwracać uwagę i wykorzystywać nowe możliwości, które przyniosą korzyści Twojej firmie.

04
04
Proaktywna agencja reklamowa na Instagramie

Prowadzimy od przeprowadzenia wstępnej analizy do dokładnego raportowania, pozostając w stałym kontakcie przez cały proces. Otrzymuj wsparcie i wskazówki od naszych specjalistów ds. kampanii reklamowych Instagram ADS.

Jakie są rodzaje reklam na Instagramie i gdzie są wyświetlane?

Chociaż reklamy na Instagramie to promocje w mediach społecznościowych , nie wszystkie działają w ten sam sposób. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem kampanii dobrze zrozumieć podstawowe pojęcia. Reklamy na Instagramie pojawiają się w kanałach informacyjnych użytkowników, których wybrałeś do grupy docelowej. Posty te będą wyraźnie oznaczone jako „Sponsorowane”. Aby zdecydować, czy reklama będzie wyświetlana, czy nie, stosuje się kryteria wyboru oparte na stawkach i trafności dla użytkownika. Oprócz tego ważne jest, aby zapoznać się z różnymi rodzajami reklam na Instagramie, które są do Twojej dyspozycji. W zależności od celów Twojej firmy niektóre reklamy mogą okazać się bardziej przydatne lub trafne niż inne:

 1. Reklamy ze zdjęciami: jak sama nazwa wskazuje, są to reklamy zawierające również element fotograficzny. Aspekt wizualny Instagrama jest kluczowy, a dzięki przejrzystemu interfejsowi platformy każdy obraz może zostać przekonwertowany do znacznie bardziej atrakcyjnego formatu.
 2. Reklamy z filmami: jeśli chcesz zapewnić użytkownikom pełne wrażenia, oparte na wideo reklamy na Instagramie są fantastyczną opcją. Pozostałe parametry pozostają bez zmian, ale jak sama nazwa wskazuje, zamiast obrazu na rynek docelowy wyświetlany jest film.
 3. Reklamy sekwencyjne: jeśli potrzebujesz pokazać swojej grupie docelowej serię zdjęć lub filmów, ten rodzaj reklamy na Instagramie jest najlepszym rozwiązaniem.
 4. Rodzaje reklam na Instagramie zgodnie z Twoimi celami: Gdy zrozumiesz, jakie są reklamy na Instagramie i gdzie są wyświetlane , możesz zacząć robić kolejny krok w tworzeniu własnych reklam na Instagramie. Następny krok dotyczy zrozumienia, jakie rodzaje kampanii możesz prowadzić w oparciu o cele i założenia firmy:
 5. Świadomość: ten rodzaj kampanii jest nastawiony na świadomość marki. Jeśli zamierzasz jeszcze bardziej zwiększyć zasięg, a także częstotliwość, z jaką użytkownicy Cię „zapamiętują”, zalecamy korzystanie z tego typu kampanii. Ta kampania jest również dobrze przystosowana do lokalnego rozproszenia.
 6. Rozważanie: polecamy ten typ kampanii, aby osiągnąć cele związane z uzyskaniem kliknięć na Twojej stronie internetowej oraz aby zaprezentować się jako wartościowy przeciwnik na etapie rozważania na drodze kupującego. Możesz także poprawić swój zasięg i szybkość interakcji na rynku docelowym.
 7. Konwersja: jeśli szukasz interakcji w aplikacji, pobierania treści, pozyskiwania potencjalnych klientów lub zwiększania sprzedaży, ta kampania jest bez wątpienia najlepszą opcją. Oprócz typów kampanii reklamowych na Instagramie i różnych dostępnych rodzajów reklam, bardzo ważne jest, aby przed utworzeniem reklam na Instagramie mieć swoje cele biznesowe i najlepiej dopasowane platformy .

Jak promować swoją markę dzięki reklamom na Instagramie?

Gdy już w pełni zrozumiesz, jak działają reklamy na Instagramie, warto wiedzieć, jak możesz je wykorzystać na swoją korzyść, a tym samym popchnąć swoją firmę do przodu. Teraz wyjaśnimy niektóre korzyści, jakie Twoja firma może przynieść, jeśli zdecydujesz się korzystać z reklam na Instagramie:

 • Popraw swój efekt wizualny: przyciągnięcie uwagi odbiorców docelowych dzięki korzystnej pozycji w ich kanałach informacyjnych jest raczej łatwe na Instagramie – tym bardziej, jeśli uruchamiasz kampanie z wysokiej jakości zdjęciami i filmami.
 • Branding: ze względu na znaczenie „wizualnego” elementu reklam na Instagramie, kampanie reklamowe mogą być ogromną pomocą w ogólnej świadomości marki Twojej firmy wśród docelowych odbiorców.
 • Rozwój społeczności: reklamy na Instagramie mogą również pomóc w rozwoju społeczności Twojej marki. Oznacza to promowanie nowej linii komunikacji bezpośredniej, która z kolei może zwiększyć częstotliwość sprzedaży, a także poprawić kojarzenie marki na rynku docelowym.
 • Celowe działania marketingowe: reklamy mogą również stać się narzędziem do promowania określonych strategii marketingowych; możesz ich użyć jako środka do wprowadzenia nowych produktów, zaoferowania usługi dodatkowej, a nawet umożliwienia swoim klientom darmowej próbki produktu.
 • Konkursy/Prezenty: Każdy lubi dobry konkurs. Biorąc to pod uwagę, konkursy i prezenty są idealne do pozyskiwania leadów, które później można wykorzystać w strategii e-mail marketingu. Jako dodatkowy bonus, konkursy i prezenty pomagają również zwiększyć świadomość marki.
 • Słowo ostrzeżenia: reklamy na Instagramie nie są cudotwórcami. Jeśli nie tworzysz odpowiednich i wysokiej jakości treści dla swojego konta (nawet jeśli zainwestujesz mnóstwo pieniędzy), reklamy na Instagramie nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Dlatego niezwykle ważne jest, aby znaleźć złoty środek między inwestowaniem a wysokiej jakości treścią

Agencja Marketingowa Instagram

Z 1 miliardem aktywnych kont, Instagram zajmuje prawie tyle samo miejsca, co Facebook. Skorzystaj z naszych reklam na Instagramie i uzyskaj świetne zwroty.

Wielokrotnie mówi się, że obraz mówi tysiąc słów. I właśnie dlatego marketing na Instagramie jest tak skuteczny. Jeden obraz może tak wiele powiedzieć. Ale oczywiście musi to być odpowiedni obraz, we właściwym czasie – i do właściwych odbiorców.

Jako wiodąca agencja marketingowa na Instagramie we Wrocławiu, ViralMedia może pomóc Ci wykorzystać 31% kupujących, którzy korzystają z Instagrama, aby szukać następnych zakupów.

Jak to osiągamy? Podobnie jak w przypadku innych naszych usług, kluczowe jest poznanie Twojej firmy i nawiązanie z Tobą współpracy, która pozwoli nam instynktownie wiedzieć, kim jest Twój docelowy klient i co mu się spodoba. Nie martw się jednak – nie używamy samego instynktu. Mamy wieloletnie doświadczenie, wiedzę i narzędzia analityczne, które wspierają nasze magiczne moce marketingu cyfrowego!

Dzięki pełnemu zrozumieniu Instagram Marketingu – przedziału wiekowego użytkowników, miejsca zamieszkania, płci – zespół ViralMedia może zapewnić, że dopasujemy jego skuteczność do Twojej grupy docelowej. A ponieważ Instagram wykorzystuje dane demograficzne Facebooka do wyświetlania reklam Twoim idealnym klientom, sprawia, że narzędzie jest niezwykle cenne w przypadku kierowania do niszowych odbiorców; ponieważ będziemy już mieli te dane.

 

Reklama na Instagramie

Trudno zignorować platformę tej wielkości, ale jeszcze trudniej zignorować, gdy zdasz sobie sprawę, że statystyki sugerują, że 75% użytkowników Instagrama podejmie działania związane z reklamami na Instagramie w swoich kanałach informacyjnych z urządzenia mobilnego. To jest jedno miejsce, do którego chcesz teraz wejść.

Reklamy na Instagramie oferują możliwość dostosowywania na każdym kroku, a dla wielu firm oznacza to wysoki współczynnik konwersji i część najbardziej ukierunkowanego ruchu, jaki kiedykolwiek zobaczą z platformy mediów społecznościowych. To szansa na lepszą reklamę, która dociera do większej liczby osób.

Jednak reklama na Instagramie jest trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Praca z ViralMedia może pomóc wpłynąć na skuteczność Twojej następnej kampanii reklamowej. Dzięki najwyższej jakości usługom, które pasują do Twojego budżetu, uzyskasz dostęp do zespołu marketingu mediów społecznościowych , który wie wszystko o reklamie na tej platformie mediów społecznościowych i o tym, jak zapewnić, że następna kampania odniesie prawdziwy sukces.

Myślisz, że musisz mieć dużo gotówki pod ręką, aby odnieść sukces na Instagramie? Pomyśl jeszcze raz. Wielu klientów może osiągnąć znaczące wyniki przy minimalnym budżecie reklamowym. W rzeczywistości Instagram szacuje, że średni koszt kliknięcia wynosi mniej niż 2 PLN. Za każde z tych kliknięć możesz spodziewać się 10-krotnego zaangażowania innych platform.