Pozycjonowanie Sklepów Internetowych w Google

Niezależnie od tego, czy jesteś uznaną marką e-commerce, czy firmą, która dopiero zaczyna sprzedaż online, inwestowanie w SEO e-commerce daje Ci możliwość dokonywania większej liczby transakcji i większych przychodów. Jako agencja partnerska Google możemy pochwalić się udokumentowanymi osiągnięciami w zapewnianiu namacalnego rozwoju firmom e-commerce we wszystkich kształtach i rozmiarach. Nasz zespół SEO to eksperci w opracowywaniu strategii na Twojej unikalnej drodze do organicznego sukcesu, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i taktyki, aby go osiągnąć. Bez względu na to, co sprzedajesz, nigdy nie jesteś sam. Konkurencja jest ostra w każdej niszy, a konkurenci walczą o lukratywne miejsca w organicznym krajobrazie wyszukiwania. Bez spójnej strategii Twoja firma może zostać w tyle za resztą. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że SEO w e-commerce to coś więcej niż tylko zwiększanie ruchu – to docieranie do właściwych odbiorców Twojego produktu i przeprowadzanie ich przez ścieżkę konwersji. Uwzględniamy to w naszej strategii od podstaw, zapewniając, że Twoja inwestycja przyniesie prawdziwe, trwałe wyniki.

Rozwijamy i doskonalimy nasz unikalny zestaw strategii i formuł SEO, które nie tylko zwrócą uwagę na Twój biznes, ale także zbudują zaufanie między Tobą a potencjalnymi klientami w sposób, który doprowadzi do zyskownych długoterminowych relacji w przyszłości.

Rozumiemy, że dobre SEO jest podstawą każdego udanego biznesu eCommerce, dlatego oczekujemy, że wszystkie nasze usługi SEO eCommerce pomogą Ci wspiąć się w rankingach wyszukiwania, zaoszczędzić czas i zapewnią wysoki i szybki zwrot z inwestycji.

Napisz w czym możemy Ci pomóc:


Bieżąca Analiza Techniczna

Każda platforma e-commerce bez wsparcia technicznego w SEO prawdopodobnie nie będzie działać. Charakter szybko zmieniającej się witryny internetowej wymaga dużej liczby adresów URL, złożonej funkcjonalności witryny uruchamianej przez JavaScript oraz wielu unikalnych wyzwań do pokonania. Zapewniamy, że Twoja witryna osiąga i utrzymuje doskonałość techniczną, poprzez ciągłą, głęboką analizę tego, jak się zachowuje. Szczycimy się przejrzystością, dzięki czemu nie pozostaniesz w ciemności, gdy pracujemy z Tobą nad rozwiązywaniem problemów.

Optymalizacja Produktu

Sprawdzimy tekst sprzedaży na stronach Twoich produktów, przyglądając się kierowaniu na słowa kluczowe i wykorzystaniu wezwań do działania, aby poprawić rankingi wyszukiwania i zwiększyć liczbę konwersji. Przyjrzymy się, jak korzystasz z technologii, takich jak dane strukturalne, aby poprawić sposób, w jaki Twoje produkty są rozumiane i reprezentowane przez wyszukiwarki. W zależności od wielkości Twojego sklepu e-commerce możemy również wykorzystać automatyzację do wdrażania zmian treści na dużą skalę. To usprawnia zasoby, poprawia zwrot z inwestycji i zapewnia, że ​​możemy skoncentrować nasze wysiłki na innych kluczowych optymalizacjach w zatoce.

Optymalizacja Konwersji

Podczas gdy SEO koncentruje się przede wszystkim na przyciąganiu nowego ruchu do Twojej witryny, Twój istniejący ruch nie powinien być ignorowany – dotyczy to szczególnie witryn e-commerce, gdy powtarzająca się sprzedaż i sprzedaż dodatkowa mogą znacznie zwiększyć Twoje zyski. Ocenimy lejek sprzedaży online, aby zidentyfikować punkty, w których ludzie rezygnują lub gdzie istnieje możliwość sprzedaży produktów.

Optymalizacja Strony Kategorii

Strony kategorii są kluczowym elementem zarówno podróży użytkownika w witrynie, jak i solidnej strategii organicznej. Angażując klientów na szerszym poziomie w konkretny produkt, możesz kwalifikować się do rankingu według wyszukiwanych haseł o dużej liczbie wyszukiwań w SERP, a wszystko to jednocześnie zapewniając użytkownikom logiczne punkty decyzyjne przy zawężaniu ich zakupu. Optymalizacja strony kategorii nie polega na dodaniu standardowego modułu tekstu SEO i pozostawieniu go tam; chodzi o podejmowanie decyzji zorientowanych na użytkownika, które zwiększają autorytet tematu, promują eksplorację treści i generują konwersje. Upewnimy się, że Twoje strony kategorii są dostrojone do perfekcji.

Realne Wyniki

Firma sprzedająca biurowe
ściany przesuwne w całej Europie

PRZED ROZPOCZĘCIEM WSPÓŁPRACY PO ROKU WSPÓŁPRACY

240

4500

Miesięczny Ruch

4

50

Fraz Kluczowych w TOP10

0

230%

Wzrost Sprzedaży
+
Aktywnych Klientów
+
Fraz w TOP 10 Google
+
Specjalistów SEO
+
Lat Doświadczenia

Usługi SEO e-commerce

Pozycjonowanie e-commerce to darmowy sposób na zwiększenie ruchu w witrynie poprzez zwiększenie jej widoczności na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Strona o dobrej pozycji w rankingu będzie generować większy ruch, więc chcesz, aby Twoja strona miała jak najwyższą pozycję w rankingu. Aby Twoje strony internetowe miały wyższą pozycję w SERP, musisz upewnić się, że Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek — od słów kluczowych, których używasz, po konfigurację techniczną sklepu internetowego i to, czy Twój sklep internetowy jest przyjazny dla urządzeń mobilnych – wszystko to ma ogromny wpływ na optymalizacji SEO.

Pozwól, aby Agencja ViralMedia ulepszy Twój sklep internetowy za pomocą strategii SEO opartej na danych, aby utrzymać Cię na szczycie. Chcemy usprawnić Twój biznes na całym świecie, w tym maksymalizować widoczność, zwiększać ruch, docierać do odpowiednich odbiorców, poszerzać zasięg klientów i zwiększać sprzedaż. Mamy wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu wysokiej jakości strategii, które podnoszą poziom biznesu na każdym kanale. Możemy omówić to z Tobą w jednym z naszych biur w Polsce lub za pośrednictwem połączenia wideo.

Dlaczego Twoja firma internetowa powinna korzystać z SEO w e-commerce?

Silna obecność SEO w e-commerce pomaga zwiększyć widoczność i świadomość klientów. Tradycyjne sklepy wyszukują najlepszą lokalizację dla biznesu, czyli zwykle tam, gdzie widzą je duże ilości osób. Internetową wersją tego jest SEO e-commerce. Twój biznes e-commerce musi być widoczny, aby odnieść sukces.

Dlaczego SEO w e-commerce jest niezbędne dla sukcesu cyfrowego?

Pozycjonowanie e-commerce to fantastyczne narzędzie marketingowe, które zapewnia widoczność organiczną, świadomość marki i zwiększa zasięg klientów. Nie jest to jednak narzędzie do szybkiego sukcesu. Dzięki solidnej strategii SEO, spójności i cierpliwości wkrótce zaczniesz zauważać wzrost ruchu, leadów i sprzedaży. 87% kupujących rozpoczyna swoją przygodę z zakupami online od wyszukiwania i poznawania produktów.

Rozszerz zasięg klientów

Pozycjonowanie e-commerce może zwiększyć widoczność, a tym samym zwiększyć ruch w Twoim sklepie internetowym. Większy ruch oznacza większy zasięg klientów i większe możliwości sprzedaży. Im wyższy zasięg Twoich klientów, tym więcej masz możliwości dla przyszłego marketingu. Do klientów, którzy organicznie trafiają na Twoją stronę internetową, możesz później dotrzeć za pomocą kampanii remarketingowych. Pozycjonowanie e-commerce jest jak uderzanie w wiele ptaków jednym kamieniem. To skuteczna strategia marketingowa, która przyciąga i zatrzymuje klientów, zapewniając ciągły sukces.

Wartość długoterminowa

Inwestowanie w SEO nie jest jednorazowym wysiłkiem. Ale w przeciwieństwie do reklamy, jej wartość nie kończy się wraz z zakończeniem kampanii. Gdy Google uzna Twoją witrynę za silną, w rankingu będzie również pojawiać się więcej treści w przyszłości. Wiecznie zielone treści mogą przez długi czas wisieć na szczycie SERP. SEO może przypominać maraton. Ale długoterminowe wyniki są tego warte.

Pozycjonowanie Sklepu Internetowego

Jako sprzedawca jesteś bardzo zajęty, aby Twój sklep (sklepy) odniósł sukces. Zawsze starasz się utrzymać najlepszą podaż produktów, doskonałe stany magazynowe, optymalny projekt sklepu i atrakcyjny sklep internetowy, w którym sprzedawane są te same produkty z aktualnymi stanami magazynowymi, dzięki czemu nie musisz zawieść swoich klientów.

Jak przyjazny dla wyszukiwarek jest Twój sklep internetowy? W końcu jaki jest sens posiadania sklepu internetowego, kiedy nikt nie jest w stanie go znaleźć. A co jest lepsze od darmowych odwiedzających dzięki wyszukiwarkom takim jak Google? To na pewno zaoszczędzi Ci sporo kosztów reklamy. Oczywiście szczerze mówiąc, nie jest to całkowicie darmowe, kosztuje trochę czasu (a na rzeczywiste efekty trzeba czekać średnio od 3 do 6 miesięcy).

Ale kiedy dobrze zainwestujesz swój czas i poprawnie wykonasz optymalizację pod kątem wyszukiwarek, jesteś w stanie zapewnić stały napływ bezpłatnych przyszłych odwiedzających bez większego wysiłku. Wymaga to innego, bardziej strategicznego podejścia do projektu sklepu internetowego i układu treści.

Optymalizacja sklepu internetowego pod kątem wyszukiwarek zaczyna się od sprawdzenia, które słowa kluczowe najlepiej zoptymalizować, czyli od analizy słów kluczowych. Ważny krok do rozpoczęcia pracy nad konkretnym celem i zaoszczędzenia sobie dużej ilości czasu.

Zacznij od listy stron w swoim sklepie internetowym, które chcesz zoptymalizować pod kątem wyszukiwarek. W przypadku sklepu internetowego często będzie to strona główna i strony kategorii, a następnie podkategorie. Te strony ulegną mniejszym zmianom niż strony ze szczegółami Twoich produktów, zwłaszcza gdy masz szybko zmieniający się asortyment. Dlatego lepiej jest zoptymalizować te strony i czerpać z tego korzyści. Gdy twoje produkty nie zmieniają się aż tak bardzo, możesz dodać te strony podkategorii, ale zawsze optymalizuj od góry do dołu.

Następnie możesz spróbować postawić się na miejscu swoich klientów i wpisać kilka słów kluczowych, których użyliby w wyszukiwarkach. Czy masz listę słów kluczowych? Świetny! Następnie przejdź do Planera słów kluczowych Google . Tutaj można zobaczyć, ile razy dane słowo kluczowe zostało wyszukane w Google, jak duża jest konkurencja o dane słowo kluczowe i sugestie dotyczące słów kluczowych, o których być może nie pomyślałeś.